Historia regionalna Pomorza

Historia regionalna Pomorza

Sie 13

Historia regionalna Pomorza Musimy przyznać, że siła wojskowa jest użyteczna w sensie praktycznym tylko dwie rzeczy – zabijania i niszczenia, lub wymuszenia i powstrzymując – i to skutecznie wykorzystać tę siłę, zatrudniamy go jako mechanizm prostu dla „robi coś” w odpowiedzi do kryzysu.

Narzędzie Mocy

Musimy, innymi słowy, zrozumieją, że zawsze będą istnieć związek między celów politycznych i środków wojskowych. Ale przez wojsko może być przydatna w tym nowym paradygmacie – dla siły mają narzędzia, w słowach Sir Rupert – musimy również uznać, że chociaż środki militarne mogą przyczyniać się do końca, będą one rzadko w stanie osiągnąć koniec. Chyba pożądany rezultat jest unicestwienie wroga, koniec zawsze będzie polityczna, często czyniąc tępym narzędziem masowej siły przeciwny do zamierzonego. Chyba że nasze cele są w ograniczonym zakresie, ukierunkowane właśnie na słabości naszych przeciwników, a koncentruje się na osiągnięciu dobrze zdefiniowane i osiągalny cel polityczny, ryzykujemy wysyłania naszych sił zbrojnych w misjach niosących duże ryzyko, ale małe szanse powodzenia. I tak, bez jasnego zrozumienia ograniczeń i wykorzystania siły militarnej, jesteśmy narażeni na ryzyko przyszłych eksperymentów i może skazane, aby zobaczyć naszą ogromną przewagę w sile ognia zmarnowanego na niepowodzenia dopiero nadejść.

Użyteczność siła nie będzie prawdopodobnie książka z wyboru do książki czytania w lokalnym społeczeństwie literackiej. To nie jest elegancko napisany i zawiera kilka fraz wzniosłe. Ale jego czeladnik proza ??jest dość czytelna, a autor przynosi głębię i wyrazistość osobnikowi, który jest boleśnie istotne dla nas wszystkich, z jasnością myśli, że jest tak rzadkie, jak to jest bezcenne. W czasie, gdy nasi politycy są oferującego trochę więcej niż palca wskazującego i poszukiwania kozłów ofiarnych, oferuje wgląd w naturę konfliktów, które mogą pojawić się w nadchodzących latach.Dla tych, którzy szukają lepszego zrozumienia naszych obecnych okolicznościach, jak zebrać nasze zasoby w obronie cywilizacji zachodniej, to może być najlepiej opisany jako „lektur obowiązkowych”.

napisane przez: