Dlaczego nalezy mowic o historii regionalnej?

Dlaczego nalezy mowic o historii regionalnej?

Wrz 17
Dlaczego nalezy mowic o historii regionalnej?

Wynika to przewidywalne, historyczny wzorzec – Peace-kryzys-war-rozdzielczości-pokojowy – które poznaliśmy przez większość historii. Obie wojny światowe, a nawet nasza własna wojna domowa, były przykłady totalnej wojny toczonej między zorganizowanych państw, kończąc w całkowitym zwycięstwem jednej strony i całkowitą klęską drugiej. W tego rodzaju konfliktu, zwycięstwo idzie do boku z najbardziej mięśni – albo, w przewlekłej walki z boku z technologią lub zdolności przemysłowej outproduce drugiej.

Zdaniem autora, rozwój broni jądrowej dokonał „przemysłowy” wojna w dużej mierze do przeszłości. Wojna totalna prowadzona pomiędzy państwami jądrowych będzie, dla wszystkich celów praktycznych, zniszczyć rasę ludzką. A więc teraz walczyć nasze konflikty wojskowe na mniejszą skalę, podczas gdy większy konflikt toczy się na szczeblu politycznym. Pole bitwy jest teraz ludzie, którzy są nagrody obie strony starają się wygrać, i które zostały złowione między walczącymi frakcjami. W takiej walce, najnowsza historia sugeruje, że sama siła nie może już być skutecznie wykorzystywane, aby zmusić przeciwnika do przedstawienia i – podobnie jak w okresie zimnej wojny – jest lepiej wykorzystane w celu ustalenia warunków rozwiązywania konfliktu za pomocą innych środków.

Niestety, generałowie i politycy często zobaczyć kolejną wojnę jako przedłużenie ostatniego. W rezultacie, nie jest łatwo przeoczyć zmian historycznych i technologicznych, które zmieniły prezent. Sponsorujemy ogromne inwestycje w siły i nadal organizować nasze wojska wzdłuż linii konwencjonalnych, trenuje do walki konwencjonalnej wroga, na konwencjonalnej walki. Ale pomimo miażdżącej przewagi ognia, często okazuje się za pomocą naszych sił w misjach , za które są źle wyszkoleni, a do celów, do których wojsko jest źle dostosowane.
napisane przez: studio tatuażu Kielce