Czy polityke historyczna wycisza historie regionalna?

Czy polityke historyczna wycisza historie regionalna?

Sty 08

Czy polityke historyczna wycisza historie regionalna?

Book Review Narzędzie siły przez generała Sir Rupert Smith

Podobnie jak rada dla inwestorów „kupić tanio i sprzedać drogo” starożytnych rady Sun Tzu do „unikania siły i uderzyć słabość” jest łatwiej powiedzieć, niż do naśladowania. W narzędziu siły, genialny ekspozycją na sztuce wojny i konfliktów we współczesnym świecie, emerytowany brytyjski generał Sir Rupert Smith, pokazuje, jak daleko jesteśmy daleko od naszych dawnych lekcji i jak decydenci i poza wojskiem nie udało się dostosować się do zmieniającego się charakteru współczesnego konfliktu.

Opierając się na czterech dekad doświadczenia, Smith pokazuje, jak nasza obecna koncepcja przemysłowej, „wojny totalnej” pomiędzy państwami narodowymi jest od niedawna, wniesiona przez postęp technologiczny w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Od czasów Napoleona, nasze konflikty zyskały epicką skalę. Walczyliśmy na całym świecie konfliktów między narodami, a teraz patrz wielkich wojen 20. wieku – World Wars I i II – jako wzór dla współczesnej wojny. Jako narody i zaawansowanej technologii, a całe narody zostały zmobilizowane, nasze konflikty rozrosła się do cywilów wśród wroga. W czasie II wojny światowej, bomby spadły na cywilne niewalczących obu stron, kończąc tylko z bezwarunkowej kapitulacji stronie przegranych. Niestety, autor pokazuje, iż nie nadąża za zmieniającym się charakterem konfliktu, dzisiejsi liderzy utracili zdolność, aby wykorzystać nasze mięśnie wojskową naszych celów politycznych. Cena często jest wypłacana w krew naszych żołnierzy.

Wojna przemysłowe

Nasze wojsko do walki organizowane co autor określa jako „wojny przemysłowej”, czyli wojny między narodami. Planujemy w walkach zorganizowanego wojskowej stanie wroga, w której zmasowanym siły po obu stronach walczyć, aby rozwiązać konflikt na polu bitwy. I raz po rozwiązany spór zbrojnie, walczących stron powrócić do stanu równowagi, aż kolejna konfrontacja dojrzewa do otwartego konfliktu i wojny wznawia się od nowa.
napisane przez: http://www.mywiemyjak.pl